آموزش نحوه بدسکتورگیری هارد pc 3000 recovery آموزش تعمیرات هارد آموزش ریکاوری آموزش بازیابی اطلاعات توسط کار با دستگاه pc  3000
آموزش نحوه کامل عملکرد روش های بازیابی ریکاوری آموزش برگرداندن اطلاعات هارد سوخته خراب معیوب
آموزش روش های طریقه چگونگی ریکاوری بازیابی بدسکتورگیری هارد سوخته
آموزش ساختار شیوه طرز نحوه طریقه کار کردن با برنامه آموزش نرم افزارهای ریکاوری بازیابی هارد درایو دیسک
آموزش دستگاه نرم افزار تعمیر رفع بدسکتور سخت افزاری هارد
آموزش تشخیص راه حل روش چگونگی تعمیر ریکاوری کردن آموزش برداشتن بازیابی اطلاعات از هارد سوخته
علت دیتکت نکردن هارد

برد هارددیسک چیست؟
به زبان ساده هارددیسک را می توان به دو بخش تقسیم نمود :
HDD PCB یا همان برد هارددیسک چیزی فراتر از یک برد الکترونیکی ساده جهت راه اندازی موتور هارددیسک ( Spindle Motore ) است. نه تنها این برد الکترونیکی هارددیسک است که موتور هارد را بکار می اندازد بلکه حاوی قسمتی از فرم ویر هارددیسک نیز هست که هارددیسک را قادر می سازد تا به درستی کار کند و چگونه داده ها را از روی پلترها بخواند. برای مثال بخشی از عملکرد این برد الکترونیکی هارددیسک جهت راه اندازی هدهای مغناطیسی می باشد ، اینکه چند هد مغناطیسی در هارد وجود دارد و یا انتطباق های انحصاری این هارددیسک چیست و حتی چگونگی دسترسی به دنباله میکروکدهای لازم جهت راه اندازی موفقیت آمیز هارددیسک همه و همه بخش های از برد الکترونیکی آن و عملکردش است.
این اطلاعات در زمان ساخت هارددیسک در کارخانه سازنده درون برد الکترونیکی قرارداده می شود و این برنامه ریزی بطور اختصاصی برای آن هارددیسک طراحی می شود.
تعویض برد هارددیسک
لازم می دانم نکاتی در مورد تعویض برد هارددیسک ها به عرضتان برسانم. اما قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنم که در قسمت های آتی از این مبحث به بررسی تک به تک برند های هارددیسک و بردشان خواهیم پرداخت:
۱- عموما" روشن نشدن موتور ( اسپیندل) هارددیسک یکی از دلایل خرابی برد الکترونیکی هارددیسک به شمار می رود.
نکته : مطلب بالا صحت دارد اما نه در تمامی موارد. در بعضی موارد مشکلات مدیا و یا خرابی در ناحیه سرویس ( فرم ویرها ) می تواند دلیلی بر روشن نشدن موتور هارددیسک باشد.
۲- دقت فرمایید که همیشه از سلامت برد یدکی که در آرشیوتان دارید اطمینان حاصل نمایید. گاها" پیش می آید در تست کردن هارددیسک قبلی بنا به دلیلی برد آرشیو شما خراب شده است و حالا همان برد خراب را برروی  هارددیگری تست می نمایید که آنهم بردش فقط سوخته است و با یک برد سالم هارد سلامت خود را بازمی یابد اما به این دلیل که شما از خرابی برد هارد یدکی تان بی اطلاع هستید  در هنگام تست به این نتیجه می رسید که نه تنها برد این هارد سوخته است بلکه مدیا نیز ازبین رفته .
۳- اگر دو هارددیسک مشابه دارید که یکی سالم و دیگری خراب است و شما احتمال می دهید که برد آن هارددیسک دوم خراب شده است . به هیچ عنوان برد هارد سالم را جهت تست بجای برد مشکوک آن هارد خراب نگذارید ( و حتی برعکس ) زیرا ممکن است ایراد  آن هارددیسک خراب از داخل بدنه آن باشد ( مدیا ) و به راحتی برد  هارددیسک سالم را خراب کند و شما متحمل ضرر بیشتر شوید. به یک مرکز تعمیرات مراجعه نمایید آنها بدون هزینه برد هارددیسک خراب شما را تست خواهند کرد.
۴- از تعمیر برد هارددیسک حتی اگر سررشته ای از الکترونیک دارید پرهیز کنید. موارد بیشماری دیده شده است که به علت تعمیر ناقص و یا بد برد هارد دیسک و نصب مجدد آن بر روی هارد متاسفانه هارددیسک ازبین رفته و بازیابی اطلاعات آن نا ممکن می گردد.
۵- جهت تعویض برد هارددیسک مولفه های خاصی وجود دارد که حتما" باید رعایت شود تا برد مشابه درست کارگذاری گردد . اگر از این موءلفه ها اطلاع ندارید از تعویض برد بصورت شانسی و یا به توصیه دوستان خودداری نمایید. زیرا ممکن است به هارددیسک آسیب جبران ناپذیر وارد گردد و بازیابی اطلاعات آن را ناممکن سازد.
۶- سعی نمایید برد هارددیسک یدکی موردنیاز خود را از مراکز معتبر تهیه نمایید.
۷- همیشه هارددیسک خود را با یک منبع تغذیه سالم و مناسب تست نمایید.
۸- برد هارددیسک مشکوک به خرابی را  از لحاظ سوختگی و خال زدن های فیزیکی که قابل روئت می باشدبه دقت زیر یک ذره بین چک نمایید.

جدول دوره های آموزش تعمیرات هارد دیسک
نام دوره آموزشی شرح دوره  شهریه (تومان) شروع دوره
آموزش تعمیرات هارد بورد و سیلندر 420،000 1 و 15 هر ماه
بازیابی اطلاعات با دستگاه PC 3000 1،200،000 1 و 15 هر ماه
نسخه مناسب چاپ