در آموزش رایگان تعمیرات چاپگر چندین راه را برای کارآموزانی که به هر دلیل بودجه ای برای آموزش ندارند و قادر به پرداخت آن نیستند در نظر گرفته ایم. آموزش رایگان تعمیر پرینتر میتواند بدین صورت باشد که بعد از گذراندن کلاس پرینتر در مرکز کامتک و مراکزی که معرفی به بازار کار میشوید تا دو ماه بصورت رایگان این کار را انجام دهید. در اصل این امر باعث تمرین بیشتر و شناخت بهتر بازار کار میشود. راه دیگر در آموزش رایگان تعمیر پرینتر بدست آوردن مقالات تعمیر پرینتر است که در همین سایت بخش مقالات هر هفته قسمتی از تعمیرات را با تصویر و توضیح می اوریم.

آموزش رایگان تعمیرات پرینتر

همانطور که گفته شد کارآموزان میتوانند با کارآموزی تا دو ماه بعد از دوره تعمیر پرینتر نزد شرکت کامتک این دوره را بدون پرداخت هیچ هزینه ای بگذرانند. آموزش تعمیر پرینتر زیر نظر تعمیرکار چاپگر و ماشین های اداری تدریس میشود و از بهترین امکانات در کارگاههای کامتک میتوانند استفاده کنند. جدیدترین دستگاههای پرینتر در کامتک برای تمرین وجود دارد که این مدلها مانند چاپگر لیزری رنگی، چاپگر جوهرافشان سه کاره و حتی چاپگرهای سوزنی جزء پرفروشترین ها در بازار ایران است.

آموزش تعمیر پرینتر و انواع مختلف آن از نظر کاربرد

آموزش تعمیر پرینتر جوهر افشان
پرینتری که با پرتاب ذرات جوهر بر کاغذ نقش ایجاد می‌کند.
آموزش تعمیر چاپگر سوزنی
پرینتری که در آن حرف یا نماد ماتریسی از نقاط است و بر این نقاط مرکب افشانده یا ضربه همراه با مرکب وارد می‌شود.
آموزش تعمیر چاپگر لیزری
پرینتری که در آن از پرتوهای لیزر برای نشاندن جوهر بر روی کاغذ استفاده می‌گردد.پرینترهای لیزری نیز خود به دو دسته رنگی و سیاه سفید تقسیم می‌شوند.پرینترهای لیزی سیاه سفید بیشتر برای چاپ متن به کار می‌روند، اما از پرینترهای لیزیری رنگی برای چاپ عکس استفاده می‌شود، ولی این پرینترها برای چاپ عکس زیاد مناسب نسیتند چون هزینه شارژ مجدد یا تعویض کارتریج بالا می‌باشد.
آموزش تعمیر چاپگر سطری
پرینتری که در آن اطلاعات و نوشته‌های یک سطر یکجا چاپ می‌شود.
آموزش تعمیر چاپگر صفحه‌ای
چاپگری که متن یک صفحه را یکجا چاپ می‌کند.
آموزش تعمیر چاپگر حرارتی
چاپگری که با ایجاد گرما روی کاغذ های مخصوص متن مورد نظر را چاپ می کند
آموزش تعمیر جت پرینتر
چاپگری برای مصارف صنعتی

آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری و جوهرافشان

زمان شارژ کارتریج های لیزری چه زمانی میباشد؟ زمانی که پرینتر چاپ یکنواخت به ما تحویل ندهد! مثلا متن پرینت سفید باشد. در این حالت همه ی ما ، کارتریج را بیرون آورده و تکان میدهیم تا از آخرین ذره های پودر استفاده کنیم. در این حالت اگر ایراد پرینت حل شود کارتریج ما زمان شارژ آن فرا رسیده اما اگر پرینت ما باز هم سفید بود چه؟! خوب نکته: اگر احساس کردید تونر شارژ دارد اما سفید یا کمرنگ میزند بدون شک عیب از درام کارتریج میباشد. (بجز کارتریج های سامسونگ که نیاز به تعویض چیپست یا ریست پرینتر دارد). بصورت کلی کم رنگ شدن پرینت شما از درام یا مگنت میباشد و به ندرت دلیل کم رنگ شدن پرینت مربوط به خالی بودن تونر میباشد این باور اشتباه خیلی از مشتریان  است. (تست ضربه و سبک سنگین کردن تونرهم روش بعضی از دوستان  است) خوب ی سوال ی درام چه مدت کار میکند؟ بستگی به مقدار استفاده شما دارد اصولا بعد از ۲ یا ۳ بار شارژ تونر نیاز به تعویض درام میباشد که باز هم بستگی به کوچک یا بزرگ بودن فونت پرینت شما دارد. حالا رسیدیم به مگنت، مگنت چیست؟ قطعه ای هست برای جذب پودر و پخش آن در پروسه ی چاپ بروی کاغذ زمان تعویض مگنت به ندرت میباشد شاید در کل عمر یک کارتریج یکبار نیاز باشد شاید هم مقرون به صرفه نباشد! بسیار خوب حالا میپردازیم به فوم، فوم وسیله ی تمیز کردن درام میباشد، مراقب باشید اثر هر چربی یا کثیفی را روی پرینت شما نشان میدهد!  بلید آخرین قطعه ی ضروری کارتریج میباشد کار بلید در کارتریج چیست؟ بلید در واقع محافظ و دریافت کننده ی ضایعات کارتریج است توجه شود به هیچ عنوان نباید زدگی یا پارگی داشته باشد. قطعه ی دیگری نیز وجود دارد با نام چیپ یا چیپست یک قطعه ی الکترونیکی است یکی از کارهای ان شناساندن کارتریج به پرینتر میباشد.

زمان شروع دوره آموزش تعمبرات ماشینهای اداری
نام دوره پیش نیاز و توضیحات شروع دوره شهریه (تومان)
آموزش تعمیرات پرینتر سوزنی - لیزری - رنگی ۱۹ فروردین ۹۶ ۵۷۰،۰۰۰
آموزش شارژ کارتریج تعمیر کارتریج و پرکردن تونر و جوهر ۱۹ فروردین ۹۶ ۲۰۰،۰۰۰
آموزش تعمیرات فکس پاناسونیک و شارپ ۱۹ فروردین ۹۶ ۴۲۰،۰۰۰
نسخه مناسب چاپ